150.000 тони ѓубре лани е собрано во Скопје и однесено во „Дрисла“


ЈП „Комунална хигиена“ лани во Скопје подигнала 153.763 тони комунален отпад. Отпадот е подигнат од домаќинствата и стопанските субјекти во урбаниот и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавното претпријатие „Камена Река“ спроведе акција за чистење на излезите од Македонска Каменица кон соседните општини Кочани и Делчево. Во акцијата беше ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Советот на Општина Битола која ќе се одржи в четврток, пред советниците ќе се најде Проектот „Почиста и зелена Битола“. Се работи за проект кој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 546 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 379 | | | веќе видена

Утрово почина една пациентка на 66 годишна возраст од околината на Струга. Таа и нејзиниот сопруг се дијагностицирани позитивни на коронавирус во текот на ...
сите 156 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 180 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 368 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи информира дека во соработка со Генералниот секретаријат на Владата и Министерството за здравство на Република Северна ...
сите 314 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

150.000 тони ѓубре лани е собрано во Скопје и однесено во „Дрисла“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: