МФ утре ќе исплати 166,4 милиони евра по основ на стари доспеани долгови


8 копии

Граѓаните се приморани да земаат кредити за да преживеат, додека компаниите се помалку земаат кредити од банките, поради лошата состојба во економијата, ...
| | веќе видена | слични

 Таа ја обвини власта дека поради поради политиките кои ги води - целокупната економија во земјава е во лоша состојба што било забележано и во последниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ММФ во извештајот за Македонија констатира дека кредитирањето во секторот домаќинства континуирано расте и заклучно со 2018 е на ниво од 25% од БДП. Ранливост ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
6 копии

Дојдовме пред министерството за финансии со 30 прашања за Нина Ангеловска на кои што досега нема одговор, рече портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски. – За ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот собраниски спикер и пратени, Трајко Вељаноски, поранешните министри Спиро Ристовски и Миле Јанакиески како и тогашниот директор на УБК Владимир ...
сите 114 | | | веќе видена

Делегација на Владата предводена од министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, заедно со министерот за образование и наука Арбер ...
сите 48 | | | веќе видена

Неапол, 26. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Во реприза од финалето од 2012 година, Баерн Минхен успеа да се одмазди на Челси и да направи предност од 3:0 во првиот ...
сите 110 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ со видео од вчерашниот протест против неправдите кои власта на Зоран Заев ги нанесе на Македонија, порача дека изборот е ...
сите 248 | | | веќе видена

Жалбата на Манчестер Сити официјално простигнала потврди Арбитражниот спортски суд во Лозана. Актуелниот англиски шампион се жали на двегодишната суспензија од ...
сите 135 | | | веќе видена

За само 2.5 години ја стабилизиравме економијата, отворивме нови работни места со што ја намаливме невработеноста и овозможивме унапредување на животниот ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МФ утре ќе исплати 166,4 милиони евра по основ на стари доспеани долгови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: