Фотографија на денот: Корона-вирусот стигна во Германија


6 копии

Од крајот на декември досега од коронавирусот починале 492 лица, додека повеќе од 24.500 се заразени, соопштија денеска здравствените власти. Болеста се ...
| | веќе видена | слични

За два месеци, корона вирусот се рашири од Кина во десетина земји низ светот. Според најновите податоци, бројот на починати од болеста се искачи на 427, а има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претставниците на Светската здравствена организација (СЗО) не сметаат дека појавата на коронавирусот е пандемија и се надеваат дека пренесувањето на вирусот би ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на смртоносниот корона вирус од Кина, се’ уште не претставува пандемија, соопштија денеска од Светската здравствена организација (СЗО).„Моментално не ...
| | веќе видена | слични

Засега се потврдени вкупно 20,438 случаеви на заразени со Корона вирусот во Кина и надвор од земјата. Жртвите во 80% од случаите се лица постари од 60 години. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 432 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 145 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 186 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорот на Карил, Илир Хасани информираше дека двете жени и мажот кои се на Ургентен се на апарати за дишење, а состојбата им е крајно тешка. – За жал, не ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Корона-вирусот стигна во Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: