Во 2019 година се запалени точно 117 контејнери во Скопје

Портпаролката на ЈП „Комунална хигиена“ Ана Марија Бранѓолица во „Утрински брифинг“ на „Слободен печат“ зборуваше за негативниот тренд на палење контејери во ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 12 месеци беа собрани и транспортирани вкупно 153.763 тони комунален отпад. Количеството на собран и транспортиран отпад во 2019 во однос на 2018 ...
| | веќе видена | слични

ЈП „Комунална хигиена“ лани во Скопје подигнала 153.763 тони комунален отпад. Отпадот е подигнат од домаќинствата и стопанските субјекти во урбаниот и во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Tреба да се тестираат што е можно повеќе луѓе бидејќи селектирањето според сегашниот прашалник се покажа како грешка рече во „Што не е јасно“ на „Алфа“ доктор ...
сите 470 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 341 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства, се шетаат низ ...
сите 117 | | | веќе видена

На 27 март 2020 година, Соединетите Држави, како депозитар, го примија инструментот за пристапување на Република Северна Македонија во Северноатлантскиот ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 218 | | | веќе видена

Ова на Скопје му покажува дека склучувањето на политички храбри договори со соседите на крајот се исплатува. Но, времето да се стигне до оваа точка исто така ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 202 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во 2019 година се запалени точно 117 контејнери во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: