ЦЕНИТЕ ПАДНАА: Еве колку ќе плаќате за бензини и дизел неделава

4 копии

Возачите неделава за Еуросупер БС-95 ќе плаќаат 66 денари за литар а Еуросупер БС 98 ќе ги чини 68,50 денари за литар. Дизелот ќе се точи за 58 ден/лит. Ова е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 538 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 261 | | | веќе видена

Минимална нето плата од 14.500 денари во април и мај ќе добијат сите функционери на државно и локално ниво, со исклучок на именуваните лица во здравстемиот ...
сите 295 | | | веќе видена

Штипското Основно јавно обвинителство денеска побара судот да ја изрече највисоката парична казна за 32 годишен штипјанец, кој не ја почитувал мерката за ...
сите 283 | | | веќе видена

Во Србија денеска е најлошиот ден од појавата на коронавирусот во земјата, изјави на владината прес конференција Горан Сртевановиќ, директор на клиниката за ...
сите 703 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 282 | | | веќе видена

Како дополнување на системот на центрите за јавно здравје кои земаат примероци за тестирање за коронавирус од утре почнуваат со работа мобилните екипи. ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ ПАДНАА: Еве колку ќе плаќате за бензини и дизел неделава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: