Следете во живо: Картата која го прикажува бројот на заразени и починати


За два месеци, корона вирусот се рашири од Кина во десетина земји низ светот. Според најновите податоци, бројот на починати од болеста се искачи на 427, а има ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претставниците на Светската здравствена организација (СЗО) не сметаат дека појавата на коронавирусот е пандемија и се надеваат дека пренесувањето на вирусот би ...
| | веќе видена | слични

Ширењето на смртоносниот корона вирус од Кина, се’ уште не претставува пандемија, соопштија денеска од Светската здравствена организација (СЗО).„Моментално не ...
| | веќе видена | слични

Засега се потврдени вкупно 20,438 случаеви на заразени со Корона вирусот во Кина и надвор од земјата. Жртвите во 80% од случаите се лица постари од 60 години. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 312 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 222 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 305 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следете во живо: Картата која го прикажува бројот на заразени и починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: