Мекинро ја замоли Серена да ја надмине „лудата тетка“ и да ја прати во историјата

Џон Мекинро ја повика Серена Вилијамс да го надмине рекордот на Маргарет Корт од 24 Грен-слем титули и да ја испрати заедно со нејзините “навредливи ставови“ ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Енди Мареј поради повредата на колкот го пропушти годинашното издание на Австралија опен. Но, притоа откажа учество и на два турнира во Европа со што уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот тренер на Енди Мареј, Алекс Кореча му порача на британскиот тенисер да направи добра проценка на кои турнири ќе настапи оваа година. – Тој треба да ...
| | веќе видена | слични

Подемот на Софија Кенин во светот на тенисот станува уште поголем кога ќе се осознае фактот дека до првата грен-слем титулата во кариерата дојде со помош на ...
| | веќе видена | слични

Седумкратниот Гренд-слем шампион, Џон Мекинро изјави дека легендата Роџер Федерер може да ја заврши кариерата по крајот на оваа сезона. – Мислам дека пораз во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Криминалите на СДСМ излегуваат на виделина. Секојдневно граѓаните се сведоци на низа скандали кои ја тресат владата на СДСМ. Радмила Шекеринска, министерката ...
сите 505 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 406 | | | веќе видена

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 310 | | | веќе видена

„Кога сегашниот технички премиер, Оливер Спасовски го презеде раководењето со Министерството за внатрешни работи (МВР) во 2017 година имаше само 1.000 пасоши ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 14 | | | веќе видена

Илјадници луѓе низ германија вчеравечер им оддадоа почит на жртвите во нападот во Ханау. Во повеќе од 50 градови во земјата имаше собири на граѓани, политичари ...
сите 81 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мекинро ја замоли Серена да ја надмине „лудата тетка“ и да ја прати во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: