Продолжува облачно време со дожд и ниски температури

2 копии

Времето во Макеонија денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни со ретка појава на грмежи и се очекува да наврнат над 30 л/м2. Ќе дува умерен ветер од југозападен правец, кој кон крајот на денот ќе го промени правцот во северен. Температурата ќе се движи од 10 до 22 степени. Во Скопје температура до 16 степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно, а во северозападните подрачја ќе има услови за краткотраен слаб дожд. Долж Повардарието и северните делови ќе дува умерен, повремено засилен, северен ветер, особено претпладне, а попладне постепено ветрот ќе го намалува интензитетот. Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната од 12 до 18 степени. Во Скопје ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 17 степени
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето сончево со заби за празничниов ден во Македонија, се предвидува умерено облачно време, со повеќе сончеви периоди за разлика од минатите денови, а во северозападните подрачја од државава ќе има услови за краткотраен слаб дожд. Се очекува и појава на умерен, повремено засилен северен ветер, особено претпладне, а попладне постепено ветрот ќе го намалува интензитетот. Утринската температура ќе се движи од 1 до 8, а дневната од 12 до 18 Целзиусови степени. Во Скопје и околината денеска ќе биде променливо облачно со повремени сончеви периоди и ветровито. Утринава температура ќе се спушти до 6 степени, а во текот на денот максимумот во Скопје ќе достигне до 17 Целзиусови степени. За повеќе содржини од денеска > ТУКА Содржината не е лекторирана
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија денеска ќе биде умерено облачно и ветровито, во северните делови со услови за слаб дожд. Температурата ќе се движи од 8 до 18 степени. Во Скопје температура до 16 степени.
| | веќе видена | слични

Времето во земјата денес ќе биде умерено облачно со слаб северен ветар. Во северните делови ќе има услови за слаб дожд. Максималната температурата ќе достигне 18 степени. Во Скопје, до 17. Умерено облачно и ветровито, во северните делови со услови за слаб дожд.
| | веќе видена | слични

Времето низ целата земја денеска ќе биде облачно а во северозападните делови на Македонија има услови за краткотрајни дождови. Утринската температура се движи близу нулата, бидејки утрово се измерени од еден до осум степени целзиусови. Во текот на денот ќе биде потопло со температури во интервалот од 12 до 18 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето ќе биде променливо облачно наместа со повремен дожд, а на планините снег. Ќе дува умерен, а наместа дозасилен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 2 до 8 степени, а дневната од 8 до 15 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд особено претпладне, а ќе дува умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе достигне до 6 степени, а дневната до 12 степени.
| | веќе видена | слични

Студениот бран продолжува, дожд на истокот и југоистокот Метеоролозите денеска прогнозираат променливо облачно и студено време со повремен дожд, особено во југоисточните и источните делови, а на планините со слаб снег. Ќе дува умерен, а повремено засилен северен ветер. Температурите до 15 степени во Скопје 12
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините можен е и слаб снег. Се очекува да дува умерен, а наместа засилен северен ветер. Утринската температура денеска се движеше од два до осум Целзиусови степени, а дневната ќе биде во интервал помеѓу од 8 и 15 степени. Во Скопје и околината се очекува да преовладува слично време, со умерен ветер од северен правец. Утринава температурата во главниот град достигна до шест Целзиусови степени, а дневната се очекува да се искачи до максимални 12 степени. Подобрување на временските прилики се очекува утре. За повеќе содржини од денеска > ТУКА
| | веќе видена | слични

Променливо облачно и студено со повремени врнежи од дожд, а на планините и снег. Ќе дува умерен, а повремено и силен северен ветер со температури од 6 до 13 степени. Ваква е временската прогноза за денешниот ден. А само пред три дена температурите беа за десетина степени повисоки. Драстичниот пад ги преполни амбулантите. Најпогодени се астматичарите. Итната медицинска помош извршила 120 интервенции во последново деноноќие. Нов температурен шок ќе има веќе в четврток, кога времето повторно ќе затопли. За тогаш лекарите препорачуваат посебна внимателност на граѓаните со чувствително здравје. /www.kanal5.com.mk
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европскиот Парламент денеска ќе гласа за резолуцијата со која целта е да се осуди одложувањето на пристапните преговори на Македонија и Албанија, и да се даде ...
сите 620 | | | веќе видена

Националниот празник Денот на македонската револуционерна борба, или популарно Денот на ВМРО, се одбележува денеска како неработен ден. На денешен датум во ...
сите 332 | | | веќе видена

Европскиот совет без договор за датум за почеток на преговори со Северна Македонија и Албанија. Првите луѓе на Советот и Комисијата во Брисел со разочарување ...
сите 922 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го поздрави ратификувањето на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Во неговата изјава, која денеска ...
сите 174 | | | веќе видена

На Франција треба да ѝ се каже „мерси“ за една работа - отрезнувањето на двата политички блока. Колумна на Петар Арсовски. Се чини дека исходот од самитот на ...
сите 344 | | | веќе видена

Милионски суми потрошени за луксузна облека од Луј Витон, Версаче, Гучи, Шанел и Прада но и уметнички слики од Лазар Личеноски, Вангел Ковошач и Мерсад Бербер. ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжува облачно време со дожд и ниски температури

Од:
До кого (е-маил):
Порака: