Над 30-тина експерти на јавната расправа за законот за јавно обвинителство


30тина правни експерти, универзитетски професори, адвокати јавни обвинители утре седнуваат на заедничка маса. Собранието ја стартува јавната расправа за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Повеќе од јасно е дека Христијан Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за Јавното обвинителство и затоа ги повикувам да ме демантираат“, изјави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На секој во државата му е веќе јасно дека Мицкоски и опозицијата не сакаат законско решение за јавни обвинителство. Уште еднаш ги повикувам да ме демантираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Заев истакна дека ВМРО-ДПМНЕ можеле да поднесат конкретни предлози за Законот и пред две години и пред шест месеци но не го сториле тоа, но ...
| | веќе видена | слични

Уште еднаш ги повикувам да ме демантираат ако не е така, рече денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев пред средбата со компаниите-членки на Стопанската комора ...
| | веќе видена | слични

За само еден ден претседателот на СДСМ, Зоран Заев го смени ставот дали Законот за јавно обвинителство е причина за одложување на изборите на 12 април. Тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 479 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 121 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 30-тина експерти на јавната расправа за законот за јавно обвинителство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: