ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева и Стефанова разменија „тешки“ зборови, власта преземa мерки против аерозагадувањето


Драматичен крај на денешното судење за случајот „Рекет“ на кое сведочеше поранешната обвинителка од Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова. По ...
| | веќе видена | слични

Во нејзината тридецениска судска кариера, никогаш ниту еден политичар или премиер не си дозволил да и се јави и да “ургира“ за некој случај. Во јавноста е ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска под лупа на Судски совет. Судиите ќе проверуваат дали нивната колешка од Кривичниот суд, влијаела да се укине притворот на ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски коментирајќи ја тужбата од страна на Александар Кирацовски рече дека е срамно да тужи за упатени прашања. Арсовски ...
| | веќе видена | слични

Денеска на подготвителното рочиште каде што Кики, другарчето на Фрики и Боки (читај Кирацовски) ме тужи за клевета во врска со случајот “Рекет”, избега од ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 12:30 имаме подготвително рочиште по тужба од страна на пратеникот и поранешен генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски упатена кон мене ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски сподели пост на Фејсбук во кој пишува дека Кирацовски го тужи за клевета во врска со случајот „Рекет“. -Денеска на ...
| | веќе видена | слични

Денеска имаше подготвително рочиште по тужбата од страна на пратеникот и поранешен генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски против портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Кацарска побара од Советот да ги провери тврдењата на обвинителката Лиле Стефанова искажани на рочиште за случајот „Рекет” дека судијката во време додека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е главата на криминалниот октопод. Зоран и Вице Заев се среќавале со Катица Јанева и Зоран Милески – Кичеец. Тоа го потврди и лично Заев кој призна ...
сите 250 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 126 | | | веќе видена

Каква е атмосферата во Тирана, Албанија по супер-успешната донаторска конференција во Брисел, на која ЕУ и други држави донираа материјални средства и поволни ...
сите 165 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена

Бројот на заболени од коронавирус во Јужна Кореја ја надмина бројката од 100, од кои половината се припадници на сектатa од градот Дегуа, во кој живеат 2,5 ...
сите 314 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Јанева и Стефанова разменија „тешки“ зборови, власта преземa мерки против аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: