(ВИДЕО) ПЕКИНГ ЗА МИГ ЗАМРЕ: Поради коронавирусот нема луѓе на улиците


За да се спречи ширењето на заразата, полицијата дури користи беспилотни летала за да ги пребара улиците и ги предупредува немаскираните граѓани да се вратат ...
| | веќе видена | слични

Кога паниката од коронавирусот во Кина ќе се соедини со недостатокот на медицинска опрема, што дополнително ја влоши состојбата, луѓето се принудени да се ...
| | веќе видена | слични

Фенгсуо Жу, кинески активист за човекови права вели дека вакви видеа пристигнуваат од четири региони ширум Кина кои се погодени од Корона вирусот. Кинеската ...
| | веќе видена | слични

Вие сте студентка на Њујорк Универзитетот во Шангај (New York University Shanghai ) веќе втора година, а епидемијата на коронавирусот ве затекна на зимски ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 479 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 121 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ПЕКИНГ ЗА МИГ ЗАМРЕ: Поради коронавирусот нема луѓе на улиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: