Анализа: Штедењето во пораст и со ниски камати


Каде обично се бараат парите? Се разбира во банките. Од што зависи кредитирањето на стопанството? Се разбира од банките. Народот вели дека банките се преполни ...
| | веќе видена | слични

НЛБ Банка бележи уште една успешна година со вкупна добивка од 30 милиони евра. Во 2019 година НЛБ Банка бележи мал пад на добивката во споредба со годината ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Растат вредностите и приносите на македонските инвестициски фондови Во време на историски најниски каматни стапки во банките, расте алтернативното штедење, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вицепремиерот на Бугарија и министер за одбрана, Красимир Каракачанов во интервју во емисијата „Лице в лице“ на bTV, освен за темата парламентарни избори во ...
сите 120 | | | веќе видена

Македонскиот селектор Данило Брестовац очекува беше крајно незадоволен од изданието на своите избраници на отворањето на Светското првенство 2021. Денеска ...
сите 241 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири за прв пат во јавноста се појави како нов генерален секретар на Владата и објави фотографии од својот прв јавен настан. Потпретседателот на СДСМ ...
сите 32 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Анализа: Штедењето во пораст и со ниски камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: