УТРИНСКИ ФОКУС: Кој приватен универзитет врти најмногу пари

2 копии

Еден од најбогатите луѓе во светот и основачот на Microsoft, Бил Гејтс, откри шест иновации кои, според него, може да го променат човештвото. Повеќето работи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во австрискиот ИТ-сектор недостигаат околу десет илјади висококвалификувани работници. Портпаролот на одделот за ИТ на Австриската стопанска комора, Мартин ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата ќе ја донесе одлуката дали од среда од 22 часот ќе се воведе повторно полициски час. По речиси десет месеци извесно е дека ќе нема излегување надвор и ...
сите 706 | | | веќе видена

Преку апликацијата за самопопишување заклучно со 08.50 часот денеска се евидентирале вкупно 40397 лица кои се во странство. Евидентирањето на иселениците преку ...
сите 311 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 110 | | | веќе видена

Единствен кој го брани криминалот на Сашо Мијалков е Зоран Заев. Тој се договори со Мијалков да создава вештачка криза во ВМРО, и три години не смееше да го ...
сите 108 | | | веќе видена

С Владата денеска на седница треба да одлучува по предлогот на Министерството за здравство и Комисијата за заразни болести за воведување полициски час од 22:00 ...
сите 359 | | | веќе видена

Неодамна, при пречекот на грчкиот министер за цивилна заштита Михалис Хрисохоидис на Македонија, од страна на Грција било побарано македонската национална ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон не го гледал телевизиското интервју на американската водителка Опра Винфри со принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, кое ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Кој приватен универзитет врти најмногу пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: