ВМРО-ДПМНЕ: Приоритет на СДСМ, Заев и Филипче се личните бизнис интереси, а не добросостојбата на граѓаните


СДСМ, Зоран Заев и Венко Филипче продолжуваат да ги лажат и манипулираат граѓаните во предизборниот период. Нема ни трага ни глас од Клиничкиот центар кој сега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред околу една недела министерката за правда Рената Дескоска донела решение со кое ја формирала Комисијата за полагање на правосуден испит. Согласно со новиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев преку својот Фејсбук профил денеска и упати порака на министерката за правда Рената Дескоска. -Ја читам ...
| | веќе видена | слични

За очекување е Дескоска кога брани криминал да пробува да изнесува лични квалификации и небулозни тврдења, вели Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Во СДСМ се свесни дека ја напуштаат власта и во паника пред граѓаните креираат сценарија, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од СДСМ. - Во ...
| | веќе видена | слични

Очигледен е стравот на СДСМ од претстојниот пораз на парламентарните избори. Секој ден на виделина излегуваат криминалите, корупцијата и неспособноста на ...
| | веќе видена | слични

Приватизирана и партизирана правда во македонските институции, обвинија од опозициската ВМРО ДПМНЕ. Министерката Рената Дескоска освен сама себе си се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заради криминалите, корупцијата и неспособноста на СДСМ на 12 април граѓаните ќе кажат Заев никогаш повеќе Очигледен е стравот на СДСМ од претстојниот пораз на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Приоритет на СДСМ, Заев и Филипче се личните бизнис интереси, а не добросостојбата на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: