Коби Брајант и неговата ќерка Џиана загинаа во хеликоптерска несреќа


Легендарниот поранешен кошаркар во НБА, Коби Брајант, загина вчера во хеликоптерска несреќа во Калифорнија. Според американски медиуми, се урнал приватниот ...
| | веќе видена | слични

По идентификацијата со помош на отисоци од прстите телата на мртвите кои настрадаа во хеликоптерската несреќа се предадени на нивните семејства. Несреќата која ...
| | веќе видена | слични

Откако во падот на хеликоптерот загина Коби Брајант, светските медиуми пишуваат за договорот меѓу славниот кошаркар и неговата сопруга Ванеса никогаш да не ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот кошаркар Коби Брајант, кој загина прерано во хеликоптерска несреќа на 41 година, имаше само една голема љубов во животот – Ванеса Урбиета Корнехо ...
| | веќе видена | слични

Шекил О’Нил се уште е во голем шок после загубата на неговиот долгогодишен пријател и НБА лигата Коби Брајант. Легендарниот кошаркар на Лејкерси го загуби ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства се шетаат низ населените ...
сите 319 | | | веќе видена

Одлуката за започнување преговори за членство со Северна Македонија е одлична вест за регионот и за целата Европска Унија и е многу потребен сигнал за единство ...
сите 384 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 549.576 лице се заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 24.887, а оздравеле 128.701 ...
сите 508 | | | веќе видена

Во своето јавно обраќање до премиерот Оливер Спасовски и министерката за финансии Нина Ангеловска, група стопанственици од Кочани бараат да се замрзнат ратите ...
сите 185 | | | веќе видена

Словенечките здравствени власти соопштија дека уште три лица починале во земјата како последица од коронавирусот. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана, ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коби Брајант и неговата ќерка Џиана загинаа во хеликоптерска несреќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: