Мисајловски во посета на Општина Гази Баба


6 копии

СДСМ започна постапки за избор на најодговорните кандидати за пратеници од независноста па до сега. СДСМ е отворена партија! Даваме можност за самокандидирање ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократите ја почнаа постапката за самокандидирање и номинирање на кандидати за пратеници која треба да заврши околу 12 март. Генералниот секретар на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Работна група во која ќе бидат вклучени и надворешни експерти од различни области ќе состави ранг листа на кандидати за пратеници од редовите на СДСМ, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Партијата за движење на Турците (ТХП) продолжува со граѓанските средби и директните консултации за изборната програма. Под мотото „Сите заедно, насекаде“ и во ...
| | веќе видена | слични

 Конечната одлука за тоа кој од партијата ќе биде на листата пратеници, ќе биде донесена на Конгрес. Ова во интервјуто за МИА го потенцира генералниот секретар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеници кои се согласни дека државата им припаѓа на сите подеднакво и дека е наша заедничка одговорност, пратеници кои се различни по сите основи, мажи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вечерва во телевизија Телма гостува потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири којшто посочи дека ДУИ нема право да говори со кого СДСМ може да коалицира, ...
сите 222 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 195 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски во посета на Општина Гази Баба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: