МИСАЈЛОВСКИ: Да ги тргнеме овие од власт на 12 април!


6 копии
2 копии

Во СДСМ се свесни дека ја напуштаат власта и во паника пред граѓаните креираат сценарија, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението од СДСМ. - Во ...
| | веќе видена | слични

Очигледен е стравот на СДСМ од претстојниот пораз на парламентарните избори. Секој ден на виделина излегуваат криминалите, корупцијата и неспособноста на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заради криминалите, корупцијата и неспособноста на СДСМ на 12 април граѓаните ќе кажат Заев никогаш повеќе Очигледен е стравот на СДСМ од претстојниот пораз на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зоран Заев и СДСМ повторно ги излажаа граѓаните на Ѓорче Петров, ова денеска преку изјава за медиумите го истакна Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ ОК Ѓорче ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ни треба европски закон, а тој европски закон секако треба да се направи со фелата и со експертите и постојано ние велиме дека треба да се слушне нивното ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние во принцип сме ги кажале секогаш нашите ставови и нашите ставови се познати и ние не може да секој ден да менуваме принципи. Тоа е ВМРО-ДПМНЕ и тоа што ќе ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно разговараме со секој еден од Вас. Заедно ќе ја поразиме оваа криминално рекетарска банда на власт и ќе ја градиме и реализираме Обновата, објави на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 498 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 184 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 105 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на вечерашната, 42 редовна седница, ја разгледа и ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против КОВИД-19, информираат од ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИСАЈЛОВСКИ: Да ги тргнеме овие од власт на 12 април!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: