Законот за Јавно обвинителство на владина седница веќе утре - во Собрание во вторник


Законот за обвинителство многу скоро ќе биде доставен до Собранието, потврди техничкиот премиер Оливер Спасовски откако вчера неговиот партиски лидер Зоран ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во текот на денов ќе бидат одржани повеќе билатерални средби со претставниците на пратеничките групи на кои ќе се разгледуваат нивните амандмани за Законот за ...
| | веќе видена | слични

Распуштањето на Собранието ќе се одложи доколку не се изгласа Законот за Јавно обвинителство. Ваква најава пристигна од претседателот на СДСМ Зоран Заев кој ...
| | веќе видена | слични

Законот за јавно обвинителство, протоколот за НАТО и Законот за одбраната, се дел од агендата што е договорена од сите партии да се заврши до распуштањето на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има распуштање на собранието ако опозицијата го минира законот за ЈО им порача лидерот на СДСМ Заев на опозициската ВМРО-ДПМНЕ откако денеска тие не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ никако да сфати дека помина времето кога политичарите ги користеа меѓународните релации за личен и партиски профит. Начин на функционирање на ...
| | веќе видена | слични

Можно е Собранието да продолжи да работи и по 12-ти февруари. Доколку законите за Јавно обвинителство, Протоколот за НАТО или Законот за одбрана не стигнат до ...
| | веќе видена | слични

Доскорешниот премиер и актуелен лидер на СДСМ, Зоран Заев, вели дека Законот за јавното обвинителство, како и протоколот за НАТО и Законот за одбраната, се дел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 119 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 426 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на новинарско прашање дали со оглед на новонастанатата ситуација со вирусот Ковид-19 ќе излегуваат на протести, ...
сите 142 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за Јавно обвинителство на владина седница веќе утре - во Собрание во вторник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: