Макрадули: Забрана за увоз на отпад не може да има – Северна Македонија повеќе извезува отколку што увезува отпад

2 копии

Не може да има забрана за увоз на отпад бидејќи земјава повеќе извезува отколку што увезува отпад, тврди за Детектор заменик министерот за животна средина Јани ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Скопје нема ниту еден градежен инспектор кој би контролирал дали се почитуваат мерките за заштита при работа, вели за Детектор Иван Пешевски од Синдикатот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој петти работник бил жртва на мобинг, покажува најновата анкета која за Детектор ја спроведе Институтот за политички истражувања Скопје. Според неа, 21,5% ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Секој петти работник во државава бил жртва на мобинг на работното место, покажува најновото истражување на јавното мислење што за емисијата Детектор го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како минско поле се работните места во Македонија, тврди Милан Петковски од Македонското здружение за заштита при работа во емисијата Детектор. Непочитувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од половина од граѓаните сметаат дека синдикатите не ги бранат правата на работниците за заштита при работа, покажува најновата анкета која за Детектор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на која ги презентираше новите проекти од програмата на партијата најави ...
сите 240 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Макрадули: Забрана за увоз на отпад не може да има – Северна Македонија повеќе извезува отколку што увезува отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: