Тенис: Федерер со пресврт до 15. четврт-финале на Австралија опен


2 копии

Вчера Новак Ѓоковиќ го совлада Тим во финалето на Австралија опен, со што ја освои осмата титула во неговото осмо финале. Интересна ситуација се случи во ...
| | веќе видена | слични

Мелбурн, 3. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Новак Ѓоковиќ ја освои својата 17. гренд слем титула, откако по осми пат го крена трофејот од Австралија опен, враќајќи се ...
| | веќе видена | слични

Во разговор со новинарите по освојувањето на титулата во Мелбурн, Новак Ѓоковиќ уште еднаш потсети на своето детство после случувањата во 90-тите години во ова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 498 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 184 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во утринската емисија на Алфа зборуваше за пописот каде што посочи дека станува збор за ...
сите 105 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

Владата на вечерашната, 42 редовна седница, ја разгледа и ја усвои Информацијата за набавка на САРС-КоВ-2 инактивирана вакцина против КОВИД-19, информираат од ...
сите 469 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тенис: Федерер со пресврт до 15. четврт-финале на Австралија опен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: