Грчки експерти: Ограничен е просторот за директно таргетирање на Договорот од Преспа

Непосредно пред парламентарните избори во Грција, професорот од Универзитетот „Македонија“ во Солун и виш научен соработник во фондацијата за надворешна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Грција имаше многу позитивен став на Самитот на ЕУ во октомври, вели вицепремиерот за европски прашања Бујар Осамни за грчкиот весник „Катимерини“. – Го ...
| | веќе видена | слични

Грција имаше многу позитивен став на Самитот на ЕУ во октомври. Го потенцирам ова, бидејќи вашата земја ја претставуваше новата влада и сите се плашевме дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Законот за јавно обвинителство не е формален, пишан услов за отпочнување на преговори, меѓутоа е посакауван исход од земјите членки на ЕУ за да донесат ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Државниот завод за ревизија е една од најважните институции во поглед на контролирање на изборниот процес, институција со која навистина се гордееме не само ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вицепремиерот Бујар Османи в о интервју за Агенција Европа, смета дека е важно одлуката за отпочнување на преговорите со ЕУ да биде донесена во март, како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски изрази длабок сомнеж дека Катица Јанева и Бојан Јовановски сами можеле да рекетираат бизнисмени за милионски суми ...
сите 265 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 165 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 176 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грчки експерти: Ограничен е просторот за директно таргетирање на Договорот од Преспа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: