Се сеќава ли некој на Субрата Рој - во Индија се уште му трае судската голгота


Се сеќава ли некој на некогашната „надеж“ за македонската економија, Индиецот Субрата Рој. Во долгата судка постапка што се води против него, тој сега тврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанските медиуми откриваат скандал: Заев на тајни средби со контраверзен магнат за склучување на договор за болници за кој се води истрага во Малта, објавува ...
| | веќе видена | слични

Албанските медиуми објавуваат нов скандал во кој се вмешани контраверзни бизнисмени и тајкуни од истокот, поранешниот премиер на Малта, Џозеф Мускат, кој беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 301 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 164 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ порачува дека по изборите се можни разговори за коалицирање со сите политички партии, но според принципот програма со ...
сите 170 | | | веќе видена

Попладнево, додека трае собраниската расправа за законот за јавно обвинителство, по пауза од еден час таа продолжи во 19 часот. Пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сеќава ли некој на Субрата Рој - во Индија се уште му трае судската голгота

Од:
До кого (е-маил):
Порака: