Заев: Шанса за Законот за ЈО постои и тој ќе се донесе до 11-ти февруари


Не се точни пласираните лаги и конструкции на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во реакцијата на Социјалдемократскиот сојуз, од каде додаваат дека криминалната структура на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бизнисменот од Либија, што го споменува ВМРО ДПМНЕ, нема никаква врска со претседателот Заев, ниту некогаш се сретнал со него, ниту пак е нечиј партнер, ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата не отстапува од своите позиции, власта се надева дека ќе успее да обезбеди 80 гласа за новиот закон за јавното обвинителство. Во пресрет на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на СДСМ и министер за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски изјави дека кадарот што ВМРО-ДПМНЕ неполн месец го има во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опозицијата не отстапува од барањето, во законот за Јавно обвинителство да се вметнат и забелешките на правниците од јавната дебата, власта инсистира законот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО –ДПМЕНЕ не отстапува од  своите позиции  да се прифатат забелешките на експретите во законот, иако министерката  Дескоска рече дека забелешките се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во преодната влада не покажаа ништо освен неуспешни обиди за блокада и за обнова на режимот. Неполн месец ВМРО-ДПМНЕ има свои кадри во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Шанса за Законот за ЈО постои и тој ќе се донесе до 11-ти февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: