Светскиот Македонски Конгрес изразува жалење за жртвите од земјотресот кој го погоди источниот дел на Турција


Светскиот Македонски Конгрес (СМК) изразува жалење за жртвите и штетите од разорниот земјотрес со јачина од 6,8 степени по рихтеровата скала, кој го погоди ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии
3 копии

Турската влада сериозно се подготвува за да се справи со евентуален силен земјотрес во Истанбул. Министерот за внатрешни работи на Турција, Сулејман Сојлу за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвениот крст соопшти дека е во комуникација со Турската Црвена полумесечина и дека е подготвен да понуди помош доколку биде потребна за настраданите по ...
| | веќе видена | слични

Турските власти располагаат со информација дека под урнатините како последица од разорниот земјотрес кој го погоди истокот на земјата во петокот ноќта, повеќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 598 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 263 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светскиот Македонски Конгрес изразува жалење за жртвите од земјотресот кој го погоди источниот дел на Турција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: