Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми


Двајца од тројцата Кинези во Франција на кои им е дијагностициран коронарвирус, пристигнале во Париз без симптоми на болеста, соопштија денеска лекарите во ...
| | веќе видена | слични

Во клиничко-болничкиот центар во Сплит е примен маж за кој постои сомневање дека има коронавирус. – Пациентот е изолиран на Клиниката за инфектологија, не е ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Кинеските власти почнаа со употреба на дронови со звучници за да ги предупредат граѓаните да носат заштитни маски.На видеото може да се види како дронот им се ...
| | веќе видена | слични

Властите во Кина во карантин ставија уште еден град. Станува збор за градот Вензу, кој има дури девет милиони жители и е оддалечен дури 800 километри од Вухан, ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти почнаа да користат дронови со спикерфони, со цел да ги предупредат граѓаните да носат заштитни маски. Одлуката е донесена поради ширењето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 630 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца од тројцата заболени во Франција пристигнале на аеродром без симптоми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: