Бектеши на саем во Сарај: Со поддршка на бизнисот до нови работни места и поголеми плати


Министерот за економија, Крешник Бектеши, присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај кој се одржа во организација на фондацијата „Албиз“.Министерот во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати, обезбедуваат економски раст, зголемени инвестиции, повисоки приходи, поголеми плати, ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија даваат реални и видливи резултати. Ја извлековме економијата од минус. Стапката на раст бруто ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ММФ алармира, не тврди. Вели дека ако платите се покачуваат без да се зголемува продуктивноста, тогаш може на долг рок да се јави проблем. Тоа и ние го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската инвестициска банка (ЕИБ) планира од 2025 да посвети половина од своето финансирање на проекти поврзани со борбата против климатските промени и да ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите две и пол години преку инструментите на Фондот за иновации и технолошки развој значително е зголемен опфатот на поддржани домашни компании, а ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски беше во посетата на компанијата „Нетам“ во рамки на кампањата „Создаваме успешни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши на саем во Сарај: Со поддршка на бизнисот до нови работни места и поголеми плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: