Ангеловска: За два месеца 203.605 прегледи на Oтворени финасии, транспарентноста останува наш приоритет

За два месеца платформата Отворени финанси имала 203.605 прегледи од страна на 19 илјади корисници, кои просечно поминувале 7.07 минути, покажуваат податоците ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државниот долг во 2019 година е намален за 0,4 процентни поени во однос на 2018 година и изнесува 40,2% од БДП, покажуваат последните објавени податоци на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Според Министерството, јавниот долг е стабилизиран, умерен и изнесува 48,9 отсто од БДП. Во 2016 година јавниот долг изнесувал 48,8 проценти од БДП. -Ако се ...
| | веќе видена | слични

Зошто реализацијата капиталните инвестиции во нашата држава е скромна со години, а посебно последните неколку години, кулминираќи со последниот податок за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денеска се одржа аукција на државни хартии од вредност во износ од 24, 3 милиони евра . Имено на официјалната страна на Народна Банка на Република Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска: За два месеца 203.605 прегледи на Oтворени финасии, транспарентноста останува наш приоритет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: