БЕКТЕШИ НА САЕМ ВО САРАЈ: Со многу работа ги стабилизиравме економските текови во земјава


Министерот за економија Крешник Бектеши денеска присуствуваше на Саемот на бизниси од општина Сарај, кој се одржа во организација на фондацијата “Албиз“, каде ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати, обезбедуваат економски раст, зголемени инвестиции, повисоки приходи, поголеми плати, ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија даваат реални и видливи резултати. Ја извлековме економијата од минус. Стапката на раст бруто ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ММФ алармира, не тврди. Вели дека ако платите се покачуваат без да се зголемува продуктивноста, тогаш може на долг рок да се јави проблем. Тоа и ние го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во изминатите две и пол години преку инструментите на Фондот за иновации и технолошки развој значително е зголемен опфатот на поддржани домашни компании, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски беше во посетата на компанијата „Нетам“ во рамки на кампањата „Создаваме успешни ...
| | веќе видена | слични

Над две децении во државава се зборуваше за поддршка на мали и средни претпријатија, но само зборувавме. Ние решивме нешто да направиме и затоа последните ...
| | веќе видена | слични

Отпадот може да не загадува. Наместо да се пали и да биде опасен за животната средина, текстилниот отпад може да се преработи и повторно да се користи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 229 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 220 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 377 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 199 | | | веќе видена

Европскиот првак Вардар денеска ја загуби директната битка со Порто (30:22) за петтото место во групата Б, кое носи, условно кажано, полесен противник во ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БЕКТЕШИ НА САЕМ ВО САРАЈ: Со многу работа ги стабилизиравме економските текови во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: