Отворен повикот за номинирање најдобри спортисти на Битола

2 копии

Во рамки на одбележувањето на Свети Трифун – празникот на лозарите и винарите, во Неготино ќе се одржи натпревар на најдобри вино и ракија произведени од ...
| | веќе видена | слични

За таа цел организаторот, Општина Неготино,  ги информираше сите заинтересирани дека може да учествуваат на натпреварот и да достават мостри од сопственото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 362 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 171 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 131 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отворен повикот за номинирање најдобри спортисти на Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: