МЗШВ: Целокупното договорено количество тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo


Министерот за земјоделство, заедно со директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, одржа работен состанок со претставници од Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот инспекторат за земјоделство од понеделник излегува на терен да изврши драстични контроли во врска со проблемите со откупот на тутун, порача Трајан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соопштение за јавност Вкупното земјоделско производство во земјата изразено вредносно изнесува околу 900 милиони евра, и затоа се потребни конкретни мерки за ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан Трипуновски денеска беше во посета на Струмица при што оствари средби со земјоделците од овој крај. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што сакам да го пренесам до земјоделците е дека состојбата во земјоделскиот сектор е навистина катастрофална и ова не се зборови само на Цветан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имав средби со земјоделците од Бегниште, Брушани и Сопот во Кавадарци. Тука земјоделците немаат систем за наводнувањето, а власта нема слух за овој проблем. ...
| | веќе видена | слични

Пред малку завршив со работниот состанок со директорот на државниот инспекторат за земјоделство. А оваа средба е на мое барање за да укажам на одредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски денеска од директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

 А оваа средба е на мое барање за да укажам на одредени проблеми што ги воочувам со откупот на тутунот низ цела Република Македонија. Воедно побарав од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Конче, Благоја Илиев на својот фејсбук профил објави снимка од средба со дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на која ги презентираше новите проекти од програмата на партијата најави ...
сите 240 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Целокупното договорено количество тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo

Од:
До кого (е-маил):
Порака: