НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Лекции за иновации од Престижниот Универзитет Харвард

Со повеќе од 20 години искуство како претприемач и инвеститор во Хајтек бизниси со фокус на потрошувачката технологија, Џоди Голдстајн знае повеќе работи за ...
| | веќе видена | слични

Иако се чини дека има незапирлива поплава од лажни информации во демократските општества ширум светот, Финска ја сфати борбата толку сериозно што ја вовела во ...
| | веќе видена | слични

Несовпаѓањето е несогласување помеѓу она што е и она што би требало да биде. Несовпаѓањето е симптом на можност за иновација. Тоа навестува постоење на некоја ...
| | веќе видена | слични

Успешното искористување на новите идеи е клучно за деловното работење. Тоа може да ги подобри процесите во компанијата, да донесе нови и подобри производи, а ...
| | веќе видена | слични

Лидерската позиција на пазарот, значи дека во деловното работење посебно внимание се посветува на иновацијата на продуктите и процесите. Со иновација на ...
| | веќе видена | слични

20 дена до пријавувањето за најголемата студентска авантура: Eве што треба да знаеш! Колку се силни твоите инстинкти за преживување? Колку сте авантуристички ...
| | веќе видена | слични

Социјалното претприемништво може да понуди многу решенија за одржлив развој за отворање на нови можности за младите генерации да ги реализираат своите бизнис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 260 | | | веќе видена

Јас сум свесен дека господинот Заев и неговата фамилија се прилично влијателни и во обвинителството и во политиката и во државата, и дека наредувале во ...
сите 140 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 126 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 226 | | | веќе видена

Јирген Клоп за неколку сезони создаде еден од најдобрите тимови на светот и ја освои Лигата на шампионите со „црвените“ минатата сезона. Ливерпул е на одличен ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Лекции за иновации од Престижниот Универзитет Харвард

Од:
До кого (е-маил):
Порака: