НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Која е најиновативната земја во светот?

5 копии

Еден од девет вработени Македонци на возраст од над 18 години се под ризик од сиромаштија- објви Европското статистичко биро „Евростат“. Стапката на вработени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Најмногу вести на интернет читаат жителите на Данска – 82 проценти, а најмалку на Романија – 40 проценти. Кај нас тоа го прават 54 проценти од граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични

Светскиот економски форум направи листа на која просветните работници во средни училишта се најмногу платени.На десеттото место е Австрија, каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 465 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 583 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 259 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕДЕЛА НА ИНОВАЦИИ: Која е најиновативната земја во светот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: