Ексклузивна репортажа од Давос за Фактор: Како земјите го користат Давос за да привлечат странски инвеститори?

Светскиот економски форум е најмоќната конференција во светот. Но иако климатските примени се во фокусот, она за што доаѓаат сите се нови бизнис контакти, нови ...
| | веќе видена | слични

Годинава фокусот на економскиот форум во Давос беше на климатските промени, а ќе се памети и по конфликтот на релација Доналд Трамп-Грета Тунберг. Економистите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемиот политички и економски настан во светот Светскиот економски форум во Давос заврши во петокот. На претпоследниот ден се одржа и технолошкиот парк во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На технолошкиот парк што се одржа во рамки на Светскиот економски форум во Давос учествуваше и Аријана Коскарова, која е основач на центарот „Creative Hub” во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аријана Коскарова , основачката на центарот „Creative hub“, доби награда за жени претприемачи на најголемиот политичко-економски настан во светот, Светскиот ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на Економскиот Форум во Давос се одржува и Технолошкиот парк, во кој оваа година во фокусот се две насоки - вештачка интелигенција и финансиски ...
| | веќе видена | слични

„Нема поголема гротеска и дрскост кога овие од злосторничкото здружение клеветат за меѓународна изолација. Читам и не ми се верува. Александар Николовски вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 246 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ексклузивна репортажа од Давос за Фактор: Како земјите го користат Давос за да привлечат странски инвеститори?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: