Два случаја на коронавирус во Франција


5 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Владата на кинеската провинција Хубеј, поради коронавирусот, кој се појави во престолнината Вухан, го продолжи одморот по повод одбележувањето на Кинеската ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии

Здравствените власти во Сингапур во саботата потврдија уште два нови случаи на зараза со новиот сој коронавирус, со што бројот на случаите во оваа земја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Законот за јавното обвинителство нуди механизми за спречување влијанија, но тоа сепак не зависи од законските одредби туку од самите јавни обвинители колку ...
сите 134 | | | веќе видена

Во Владата се размислува во повеќе насоки, а деталите ќе се објават кога ќе биде извесно решението односно кога ќе има одржливо решение, изјави премиерот ...
сите 169 | | | веќе видена

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 121 | | | веќе видена

Од белиот дворец, во нивни познат стил ВМРО-ДПМНЕ секојдневно штанцаат невистини и лаги. Дека очајот во ВМРО-ДПМНЕ кулминира потврдуваат  неоснованите напади ...
сите 131 | | | веќе видена

Ракометарот на европски правак Вардар Иван Чупиќ вели дека играчите имале состанок со Сергеј Самсоненко и Михајло Михајловски и наскоро ќе имаат повеќе ...
сите 219 | | | веќе видена

Ерлинг Халанд во моментов е можеби најголемата фудбалска sвезда во Европа. Прекрасниот норвешки фудбалер постигнува голови како на шега, и по одличните настапи ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два случаја на коронавирус во Франција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: