Два случаја на коронавирус во Франција – први потврдени во Европа


Во лабораторија во Ниш ќе проверуваат дали некој македонски државјанин или странец кој бил во Кина е заболен од смртоносниот корона вирус. Нашите ќе праќаат ...
| | веќе видена | слични

Авион на руските воздухопловни сили ќе учествува во евакуацијата на руските државјани од Кина, што започнува денес, објави портпаролот на Кремљ, Дмитриј ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствените власти во Сингапур во саботата потврдија уште два нови случаи на зараза со новиот сој коронавирус, со што бројот на случаите во оваа земја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјавил дека новиот тип на корона вирус, кој многу брзо се шири во Вухан е “демон“ кој мора да биде победен, но водечките ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД, Доналд Трамп, вовел привремена забрана за влез на странски државјани во земјата кои неодамна ја посетиле Кина, додека Американците кои се ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џипинг изјави дека новиот коронавирус, кој рапидно се шири во Вухан, е „демон“ што мора да биде поразен, но водечките експерти не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 136 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 100 | | | веќе видена

Антонијо Милошоски денес во 11 часот на прес конференција ќе објави материјал за злоупотреба на службена положба од страна на поранешниот премиер.Станува збор ...
сите 72 | | | веќе видена

Четворица скопјани претепале чувар затоа што ги пријавил за нарушување на јавниот ред и мир. Тој завршил дури и на клиника од повредите што му биле нанесени. ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Два случаја на коронавирус во Франција – први потврдени во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: