Вухан е град на духови , на ден пред Нова година (ВИДЕО)


2 копии

Владата на кинеската провинција Хубеј, поради коронавирусот, кој се појави во престолнината Вухан, го продолжи одморот по повод одбележувањето на Кинеската ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
4 копии

Бараме и ги повикуваме бугарските граѓани да не патуваат во Кина, истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов, кој денеска свика итна седница во врска со мерките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бројот на починати од коронавирусот се зголеми на 259, а речиси 12.000 лица се заразени низ светот. Новиот вирус ги опустоши градовите во Кина, каде низ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заразените во Кина од коронавирусот во саботата по локално време се зголемил на повеќе 11.100 пациенти, а починале 258 луѓе, пренесуваат кинеските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 526 | | | веќе видена

Коалицијата помеѓу СДСМ и Беса значи една, заедничка политичка програма со која овие две партии ќе се појават на изборите. Која е политичката платформа, план ...
сите 206 | | | веќе видена

Паниката кај луѓето од корона вирусот не е ништо ново, насекаде во светот па и кај нас и луѓето исплашено реагираат затоа што се работи за нивното здравје, ...
сите 582 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вухан е град на духови , на ден пред Нова година (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: