Царовска очекува повеќе компании да аплицираат за мерката за повисоки плати


Над 106 илјади работници добиле повисоки плати како резултат на мерката ослободување од плаќање придонеси. Таргетот е постигнат, на 25% од вработените им се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нашата определба за реален одржлив раст на платите, дава видливи резултати. Во изминатите две и пол години платите растеа во сите сектори. Уште на самиот старт ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гранскиот синдикат, Самостојниот синдикат на работниците од енергетиката, рударството и индустријата на Република Македонија (ССЕРИ), во кој членуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати, обезбедуваат економски раст, зголемени инвестиции, повисоки приходи, поголеми плати, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на Крива Паланка и Ранковци. Тема на разговор беа мерките кои Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични

Тема на разговор беа мерките кои Владата предводена од СДСМ ги спроведува во интерес на граѓаните и следните предизвици. "Навистина сум среќна што од идната ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија даваат реални и видливи резултати. Ја извлековме економијата од минус. Стапката на раст бруто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во период на есенски бран од коронавирусот потребна е максимална одговорност и посветеност на секој поединец во спречување на ширењето на заразата. Согласно ...
сите 402 | | | веќе видена

Неспособноста на власта во справување со Ковид пандемијата предизвикува и ризик за децата во градинките и учениците кои посетуваат физички настава. Комисијата ...
сите 306 | | | веќе видена

Со автомобили низ улиците на Скопје па се до Штип се одвива протетсот на ВМРО-ДПМНЕ денеска. Од партијата соопштија дека ова е протест против мафијата за ...
сите 136 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска очекува повеќе компании да аплицираат за мерката за повисоки плати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: