Законот за ЈО нов услов за Брисел? - Власта и опозицијата на преговори


Пропадна првата работна средба на министерката за правда Рената Дескоска со сите пратенички групи во парламентот за законот за обвинителство. Опозциската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ние во принцип сме ги кажале секогаш нашите ставови и нашите ставови се познати и ние не може да секој ден да менуваме принципи. Тоа е ВМРО-ДПМНЕ и тоа што ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ е страната која што не сака да се донесе квалитетен закон за јавно обвинителство и доколку навистина сака да се донесе законот треба се внесат сериозни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ни треба европски закон, а тој европски закон секако треба да се направи со фелата и со експертите и постојано ние велиме дека треба да се слушне нивното ...
| | веќе видена | слични

Нашите црвени линии се закон кој е во согласност со Уставот, применлив и ќе обезбеди независност на обвинителството и непристрасна борба против криминалот. Ако ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не достави амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Некои пратенички групи веќе доставија амандмани за законот за јавно обвинителство, а некои замолија за дополнително време за да ги формулираат заради обврските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во врска со законот за Jавно обвинителство изјави дека не знае за какво поднесување амандмани зборувала министерката ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
| | веќе видена | слични

Обврски со Жан Моне дијалогот е образложението поради кое дел од партиите не го испочитуваа рокот до денеска на пладне и не доставија амандмани за законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 347 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена

Жоу Чи, заменик-генералниот секретар на кинеската академија на науките, им рече на новинарите дека иам препораки за компаниите кои продолжиле со работа и ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за ЈО нов услов за Брисел? - Власта и опозицијата на преговори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: