Корона вирусот пристигна во Европа? - Во Британија сомнителни четворица кинески туристи во Македонија никој не води контрола


Никој не ги контролира странските туристи кои влегуваат во земјава, поради опасност од вирусот корона. Според последните податоци на МВР, во ноември и декември ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на кинеската провинција Хубеј, поради коронавирусот, кој се појави во престолнината Вухан, го продолжи одморот по повод одбележувањето на Кинеската ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
4 копии

Бараме и ги повикуваме бугарските граѓани да не патуваат во Кина, истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов, кој денеска свика итна седница во врска со мерките ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Бројот на починати од коронавирусот се зголеми на 259, а речиси 12.000 лица се заразени низ светот. Новиот вирус ги опустоши градовите во Кина, каде низ ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Кинеските власти вложуваат огромни напори за справување со смртоносниот Корона вирус кој погоди подрачје на кое живеат 50-тина милиони луѓе. Дека Кинезите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не прифаќа укинување на концептот „техничка влада“ во иднина и покрај мислењето на некои експерти и во одреднеи политички кругови дека таа треба да ...
сите 379 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 262 | | | веќе видена

Новинарот Предраг Димитриевски на телевизија 24 со огромна доза на сомнеж говореше за денешната одлука на Вилма Рускоска јавноста да биде изземена од судењето ...
сите 244 | | | веќе видена

Левиот бек на Ливерпул, Енди Робертсон вели дека играчите на Атлетико Мадрид победата од 1-0 ја славеле како веќе да го добиле двомечот и ги потсети дека ги ...
сите 85 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 127 | | | веќе видена

Apple планира да ги претстави своите нискобуџетски iPhone модели во првата половина од годината. Меѓу нив е и следбеникот на фаворитот меѓу фановите - iPhone ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корона вирусот пристигна во Европа? - Во Британија сомнителни четворица кинески туристи во Македонија никој не води контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: