АО: Федерер преживеа „трилер“ меч во пет сета


Германскиот тенисер Александар Зверев ќе донира 50.000 долари за жртвите од пожарите во Австралија. Пред почетокот на гренд слемот Аустралиан Опен, Германецот ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим го оствари најголемиот успех во својата кариера на тврда подлога откако изминатава вечер во Мелбурн се пласираше во големото финале на Австралија ...
| | веќе видена | слични

Доминик Тим ќе го предизвика Новак Ѓоковиќ за титулата на Отвореното првенство на Австралија откако австрискиот тенисер го совлада Александер Зверев по четири ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 200 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција на која ги презентираше новите проекти од програмата на партијата најави ...
сите 240 | | | веќе видена

Ливерпул со неповолни 1:0 загуби на гостувањето во шпанската престолнина против Атлетико Мадрид, ситуација која секако не ја посакуваа играчите на англискиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АО: Федерер преживеа „трилер“ меч во пет сета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: