АО: Елиминирани Осака и Серена Вилијамс


5 копии

Младата американска тениска сензација, Софија Кенин го освои годинешното натпреварување во Мелбурн, Австралија Опен. 21 годишната тенисерка со 2:1 по сетови ја ...
| | веќе видена | слични

Софија Кенин е сензационален победник на Австралија Опен во женска конкуренција. Во финалето Кенин ја победи Мугуруза со 2:1 во сетови 4:6, 6:2 и 6:2. Кенин е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 305 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 152 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Вашата основна предност е во тоа што соработниците немаат доволно знаење или храброст да ви се спротивстават. Ќе се соочите со критики од ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АО: Елиминирани Осака и Серена Вилијамс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: