Коронавирусот стигна и во Непал : Го донел студент , кој престојувал во Кина


Студент од Непал кој се враќа од Кина е позитивен за новиот коронавирус, изјавија официјалните лица во Катманду. Тоа е првиот потврден случај на вирусот во ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Сингапур во саботата потврдија уште два нови случаи на зараза со новиот сој коронавирус, со што бројот на случаите во оваа земја ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Кинескиот претседател Си Џинпинг изјавил дека новиот тип на корона вирус, кој многу брзо се шири во Вухан е “демон“ кој мора да биде победен, но водечките ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пораката која што ја упати Светската здравствена организација до министерот за здравство е дека послабо организираните здравствени системи се под силна закана ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот претседател Си Џипинг изјави дека новиот коронавирус, кој рапидно се шири во Вухан, е „демон“ што мора да биде поразен, но водечките експерти не се ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразените во Кина од коронавирусот во саботата по локално време се зголемил на повеќе 11.100 пациенти, а починале 258 луѓе, пренесуваат кинеските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 202 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот стигна и во Непал : Го донел студент , кој престојувал во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: