Јаулески до Заев: Резултатите од вложувањето во образованието и политиките за млади на СДСМ се иселувањето на 25.000 млади годишно


Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, по објавата на Зоран Заев за вложувањата во образованието и во младите, во коментар му ...
| | веќе видена | слични

Гоце Делчев е Македонец кој се борел и живеел за Македонија и тоа не може да биде предмет на компромис. Провокациите како денешната во Битола се последица на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Денес сме во посета на Берово и Пехчево, се среќаваме со граѓаните, се среќаваме со бизнис заедницата, разговараме со сите во однос на нивните проблеми кои што ...
| | веќе видена | слични

Остварив посета на Андон компани (Малеш пелети) во Пехчево. Она што го зборуваме веќе во овој период континуирано тоа се покажува и во средбите буквално со ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска ги посети Берово и Пехчево, каде како што соопшти, се среќаваа со граѓаните, бизнис заедницата, разговараа со сите ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, беше во посета на Општинскиот изборен штаб во Ѓорче Петров. „Одлична енергија во патриотското Ѓорче Петров. ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот фејсбук профил ги коментира вчерашните случувања поврзани со случајот „Рекет“. - Дознавме дека и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дознавме дека и мачето на обвинителката Лиле Стефанова добило државна грижа, односно службена кола платена од граѓаните за прошетка низ Македонија, ама ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 200 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јаулески до Заев: Резултатите од вложувањето во образованието и политиките за млади на СДСМ се иселувањето на 25.000 млади годишно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: