МЗШВ: Целокупното договорено количество на тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo


Денеска министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, заедно со директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, Зоран Шапуриќ, одржаа работен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Она што сакам да го пренесам до земјоделците е дека состојбата во земјоделскиот сектор е навистина катастрофална и ова не се зборови само на Цветан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вкупното земјоделско производство во земјата изразено вредносно изнесува околу 900 милиони евра, и затоа се потребни конкретни мерки за поддршка на над 180.000 ...
| | веќе видена | слични

Државниот инспекторат за земјоделство од понеделник излегува на терен да изврши драстични контроли во врска со проблемите со откупот на тутун, порача Трајан ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Имав средби со земјоделците од Бегниште, Брушани и Сопот во Кавадарци. Тука земјоделците немаат систем за наводнувањето, а власта нема слух за овој проблем. ...
| | веќе видена | слични

Пред малку завршив со работниот состанок со директорот на државниот инспекторат за земјоделство. А оваа средба е на мое барање за да укажам на одредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски денеска од директорот на Државниот инспекторат за земјоделство, ...
| | веќе видена | слични

 А оваа средба е на мое барање за да укажам на одредени проблеми што ги воочувам со откупот на тутунот низ цела Република Македонија. Воедно побарав од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалникот на општина Конче, Благоја Илиев на својот фејсбук профил објави снимка од средба со дополнителниот заменик-министер за земјоделство, Цветан ...
| | веќе видена | слични

Благој Илиев, градоначалник на Оштина Конче од СДСМ, и дополнителниот-заменик министер за земјоделство од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Цветан Трипуновски вчера се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 315 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 334 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 179 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗШВ: Целокупното договорено количество на тутун од реколтата 2019 ќе биде откупенo

Од:
До кого (е-маил):
Порака: