По Заев и Царовска се пофали дека платите пораснале


3 копии

Нашата определба за реален одржлив раст на платите, дава видливи резултати. Во изминатите две и пол години платите растеа во сите сектори. Уште на самиот старт ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гранскиот синдикат, Самостојниот синдикат на работниците од енергетиката, рударството и индустријата на Република Македонија (ССЕРИ), во кој членуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Економските политики и мерки на СДСМ даваат реални и видливи резултати, обезбедуваат економски раст, зголемени инвестиции, повисоки приходи, поголеми плати, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на Крива Паланка и Ранковци. Тема на разговор беа мерките кои Владата предводена од ...
| | веќе видена | слични

Тема на разговор беа мерките кои Владата предводена од СДСМ ги спроведува во интерес на граѓаните и следните предизвици. "Навистина сум среќна што од идната ...
| | веќе видена | слични

„Економските политики на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија даваат реални и видливи резултати. Ја извлековме економијата од минус. Стапката на раст бруто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 304 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 253 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По Заев и Царовска се пофали дека платите пораснале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: