ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на состанокот за Законот за Обвинителство, НО НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ЗАКОН СПОРЕД КОЈ ЗАЕВ НЕМА ДА ОДГОВАРА


ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на пладневниот состанок во Собранието на тема „Законот за Јавно обвинителство“.ВМРО-ДПМНЕ инсистира на јавна расправа во која ќе биде ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната посета на Радовиш истакна дека суштински треба да се гледа на овој закон и во новиот закон да се ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не доставила амандмани за новиот закон за јавно обвинителство. Претседателот на партијата Христијан Мицкоски при денешната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски во врска со законот за Jавно обвинителство изјави дека не знае за какво поднесување амандмани зборувала министерката ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Некои пратенички групи веќе доставија амандмани за законот за јавно обвинителство, а некои замолија за дополнително време за да ги формулираат заради обврските ...
| | веќе видена | слични

Тој сепак додава дека не е задача на партијата забелешките да ги преточи во амандмани, откако вчера министерката за правда, Рената Дескоска даде рок до денеска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нашите црвени линии се закон кој е во согласност со Уставот, применлив и ќе обезбеди независност на обвинителството и непристрасна борба против криминалот. Ако ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичките партии кои имаат забелешки на Предлог-законот за јавно обвинителство до денеска напладне треба да поднесат амадмани, по што најверојатно в ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 189 | | | веќе видена

Тестовите на лицето за кое попладнево се чекаа резултатите се негативни на коронавирусот, соопшти Министерството за здравство.- Резултатите на лицето ...
сите 609 | | | веќе видена

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 226 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 340 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува на состанокот за Законот за Обвинителство, НО НЕМА ДА ДОЗВОЛИ ЗАКОН СПОРЕД КОЈ ЗАЕВ НЕМА ДА ОДГОВАРА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: