Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани


Скопското јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе обвинение против Емил Јакимовски, поранешен вработен во Централниот регистар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обвинение за напад заработи шеесет и четиригодишен маж, кој со тупаници и стап нападнал девојче, потстанарка кај него, оти скршила огледало. Обвинител побарал ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поднесе обвинение против скопјанецот кој со тупаници, дрво и со парче скршено огледало истепа и и исече 14-годишно девојче. – На 23 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Насилство од член 386 став 3 ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот јавен обвинител бара да му се продолќи притворот на 64-годишниот скопјанец кој на 23 миантиот месец истепа 14-годишно девојче. Од ОЈО велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поднесено е обвинение за убиството во селото Мојанце. „Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против негувателката која на 21 ноември минатата година малтеретираше двегодишно дете во игротека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Куманово досега се регистирани 85 случаи на заболени лица од коронавирус. Само во текот на вчерашниот ден се забележани 23 нови случаи. Општина Куманово ...
сите 730 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Шекеринска имаше и брифинг во Командата за операции во Куманово на кој беше заклучено дека се одвиваат успешно теренските активности на Армијата во поддршка на ...
сите 268 | | | веќе видена

Во овие моменти на тешка здравствена криза, но и економска, моите мисли се со Кумановчани каде заразата се шири со значителна прогресија. Куманово секогаш бил ...
сите 177 | | | веќе видена

За Стопанската Комора на Северо-Западна Македонија (СКСЗМ) неприфатлива е одлуката за ограничување на движењето на граѓаните на Куманово во текот на целиот ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение за Емил Јакимовски за семејно насилство и закани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: