Поднесено обвинение за загрозување на сигурноста


2 копии

Обвинение за напад заработи шеесет и четиригодишен маж, кој со тупаници и стап нападнал девојче, потстанарка кај него, оти скршила огледало. Обвинител побарал ...
| | веќе видена | слични

Скопското обвинителство поднесе обвинение против скопјанецот кој со тупаници, дрво и со парче скршено огледало истепа и и исече 14-годишно девојче. – На 23 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Насилство од член 386 став 3 ...
| | веќе видена | слични

Скопскиот јавен обвинител бара да му се продолќи притворот на 64-годишниот скопјанец кој на 23 миантиот месец истепа 14-годишно девојче. Од ОЈО велат дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Поднесено е обвинение за убиството во селото Мојанце. „Основното јавно обвинителство Скопје, по спроведена истражна постапка, поднесе Обвинителен акт против ...
| | веќе видена | слични

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против негувателката која на 21 ноември минатата година малтеретираше двегодишно дете во игротека на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 364 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Северна Македонија од вчера и официјално е 30. земја-членка на Северноатлантската алијаса, откако во вонредни околности, во услови кога светот се соочува со ...
сите 125 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 278 | | | веќе видена

Вчера вечер во хотелот „Монтенегро” стигнаа првите 40, најголем дел од нив велешани, кои владата на Северна Македонија со чартер лет ги донесе од Малта прво ...
сите 331 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение за загрозување на сигурноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: