Евростат: Секое трето семејство во Македонија не може да ги подмири сметките

Македонските домаќинства први на листата со финансиски проблеми за плаќање на режиските трошоци. Секое трето домаќинство во земјава не може редовно да си ги ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Еден од девет вработени Македонци на возраст од над 18 години се под ризик од сиромаштија- објви Европското статистичко биро „Евростат“. Стапката на вработени ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
5 копии
2 копии

Најмногу вести на интернет читаат жителите на Данска – 82 проценти, а најмалку на Романија – 40 проценти. Кај нас тоа го прават 54 проценти од граѓаните кои ...
| | веќе видена | слични

Светскиот економски форум направи листа на која просветните работници во средни училишта се најмногу платени.На десеттото место е Австрија, каде што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 397 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 122 | | | веќе видена

Во земјава вчера беше потврден првиот случај на коронавирус. Според надлежните, простор и причина за паника нема. Ситуацијата е под контрола, постојано се ...
сите 308 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Евростат: Секое трето семејство во Македонија не може да ги подмири сметките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: