Судот со предупредување до Катица Јанева, Апелација одлучува за барањата на Јовановски и Камчев


Катица Јанева ќе добие адвокат по службена должност ако во понеделник не се појават на судење нејзините бранители.Ова го најави судијата во Рекет откако на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова која говореше за влијание во правосудството и премолчување на тие моменти се покажа колку правосудниот систем е ...
| | веќе видена | слични

Кога еден обвинител ќе каже дека одреден судија, во случајот Добрила Кацарска влијаела врз предмет, во случајот „Империја“, ова ја покажува состојбата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пупка судство се распупија сите работи. И по однос на сведочењето на Лиле Стефанова од СЈО која кажа дека судија се јавувал за конкретен предмет, не ме ...
| | веќе видена | слични

Стефанова рече дека се пуштале луѓе од притвори поради промена на Уставот, ова за мене говори дека има страшна ситуација. Од старт укажував дека СЈО е ...
| | веќе видена | слични

Судијката Добрила Кацарска го судеше предметот за 27 април. И сега не е само што се случило со овој предмет зошто таа го судела. Тоа покажува каква е судбината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема врска со правото тоа што Лиле Стефанова од Специјалното јавно обвинителство го зборуваше кога велеше дека и кажувале што да работи. Тоа што таа го ...
| | веќе видена | слични

Неколку пиштоли и огромен број парчиња брендирана облека, луксузен мебел и банкноти од по 50 евра, српски динари... На второт ден од презентацијата на доказите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судијката која го ослободи Зоран Заев од „Поткуп“, која обвинетите патриоти за местенката на 27 април ги осуди на драконски 211 години, судеше и пресуди во ...
| | веќе видена | слични

Судскиот Совет да ги провери тврдењата на обвинителката Лиле Стефанова побара судијката Добрила Кацарска. Откако како сведок во случајот Рекет, Стефанова ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зошто сè уште постои дополнителен заменик министер во труд и социјала, ако веќе нема технички министер и која е улогата на заменичката, праша пратеничката од ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е едно од привремените решенија за издавање на патни исправи за пријавените околу 15 илјади граѓани. Преостанати се околу 4.900 обрасци за пасоши, а се ...
сите 213 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 172 | | | веќе видена

Владата дели тендери на фирми кои пренесуваат кокаин, Тиквешко езеро нов бонбона бизнис на власта, според ВМРО-ДПМНЕ се фактите кои го одбележаа денот.1. ...
сите 203 | | | веќе видена

Ливерпул загуби од Атлетико Мадрид (1:0) во вторникот во првиот натпревар од осмото финале во Лигата на шампионите. Атлетико Мадрид успеа да постигне гол уште ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судот со предупредување до Катица Јанева, Апелација одлучува за барањата на Јовановски и Камчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: